این روزها که کم آبی در دنیا بسیار شدت یافته است و کمبود آب در دنیا سبب شده است که تصفیه فاضلاب و بازگرداندن آب مصرف شده به چرخه اهمیت بسیاری پیدا کند، در واقع تصفیه فاضلاب در جهانی که منابع آب محدود و تقاضا در حال رشد دارد ، منبعی ارزشمند به شمار می رود شاید تصور تهیه آب آشامیدنی از فاضلاب برای بسیاری از مردم ناخوشایند باشد اما سال هاست این کار در نامیبیا و سن دیگو آمریکا انجام شده است. شرکت پارس آب با تکیه بر دانش فنی متخصصان و سال ها تحربه در زمینه طراحی و ساخت تجهیزات تصفیه فاضلاب در گیلان اقدام به فعالیت نموده است و در زمینه تصفیه فاضلاب خانگی و صنعتی فن آوری زیست محیطی آماده خدمت رسانی می باشد، شرکت پارس آب در زمینه تصفیه فاضلاب در رشت امکانات منحصر به فردی را برای مشتریان ایجاد کرده است کافی است با متخصصان مجرب شرکت جهت مشاوره در این زمینه تماس حاصل نمایید. ابتدا بهتر است به سوال فاضلاب چیست پاسخ دهیم، به مجموعه ای از آب های مصرفی در محیط های مسکونی، تجاری، صنعتی، کشاورزی و ... که دارای مواد آلاینده هستند و دچار تغییر رنگ و بو و شاخص های کیفی می شوند اصطلاحا پساب یا فاضلاب گفته می شود، با توجه به آلاینده های خطرناکی که در بخش های مختلف صنعتی و بهداشتی وارد فاضلاب ها می شوند و تاثیرات نامطلوبی را برای سلامت طبیعت ایجاد می نمایند به همین جهت است که اقدام به ساخت پکیج تصفیه فاضلاب کرده اند.

پکیج تصفیه فاضلاب در رشت

از مهم ترین اهداف تصفیه فاضلاب می توان به تامین شرایط بهداشتی برای زندگی مردم، پاک نگه داشتن محیط زیست و بازیابی و استفاده مجدد از فاضلاب اشاره کرد. مهم ترین دسته فاضلاب ها، فاضلاب صنعتی و خانگی هستند. فاضلاب خانگی به فاضلابی گفته می شود که از واحدهای مسکونی، تجاری، صنعتی تخلیه می گردند به این نوع فاضلاب، فاضلاب بهداشتی نیز می گویند از انجایی که فاضلاب بهداشتی در اثر فعالیت های انسانی تولید می شود به فاضلاب خانگی معروف هستند، عمده ترین فعالیت هایی که موجب تولید فاضلاب بهداشتی- انسانی می شود می توان به استحمام، شستشوی ظرف و ظروف، لباسشویی و ... اشاره نمود. فاضلاب صنعتی نیز به فاضلابی گفته می شود که در ان فضولات صنعتی بیشتر است این نوع از فاضلاب ها متغیرترین نوع فاضلاب هستند، فاضلاب های صنعتی در اثر مصرف اب در فعالیت های صنعتی و یا از منابع صنعتی و در طول مراحل مختلف تولید و به وجود می اید و بعضا گفته می شود که خطرناک ترین نوع فاضلاب هستند. فاضلاب کشاورزی به فاضلاب های به وجود امده از فعالیت های کشاورزی گفته می شود و در اخر فاضلاب سطحی یا سیلاب است که شامل آب‌های ناشی از ذوب برف و یخ و یا بارندگی می باشد.

از کاربردهای پکیج تصفیه فاضلاب در رشت می توان به استفاده از پکیج های تصفیه فاصلاب در مجتمع ها و شهرک های مسکونی، کمپ های کارگری بیمارستان ها و کارخانجات اشاره نمود استفاده از پکیج فاضلاب علاوه بر حفط محیط زیست در کاهش مصرف آب نیز نقش موثری دارد. یکی از اهداف شرکت پارس آب مشاوره طراحی و اجرای سیستم های تصفیه آب و فاضلاب در رشت و استان گیلان می باشد جهت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر از جزئیات ساخت و نصب و هزینه تصفیه خانه فاضلاب می توانید با شرکت پارس آب تماس حاصل نمایید. لازم به ذکر است که تصفیه فاضلاب ها به روش های فیزیکی، شیمیایی، بی هوازی و بیولوژیکی انجام می شود. فرایند فیزیکی تصفیه فاضلاب به روش هایی گفته می شود که در ان برای جداسازی و حذف مواد آلاینده از نیروها و مکانیزم های فیزیکی استفاده می شود از جمله روش های فیزیکی می توان به آشغالگیری؛ دانه گیری، ته نشینی و فیلتراسیون اشاره نمود، فرایند شیمیایی در برخی از موارد جهت حذف مواد آلاینده در فاضلاب لازم است که از یک فرایند شیمیایی است از این رو به روش هایی که در ان ها از فرایندهای شیمیایی جهت تصفیه به کار برده می شود روش شیمیایی گفته می شود و تصفیه فاضلاب به روش بیولوژیکی است که در ان برای تصفیه فاضلاب از میکروارگانیسم ها و فرایندهای بیولوژیکی استفاده می شود روش هایی چون لحن فعال، لجن فعال با هوادهی گسترده در دسته فرایندهای بیولوژیکی قرار دارند و در اخر به توضیح در رابطه با تصفیه فاضلاب به روش بی هوازی اشاره میکنیم که به معنای تبدیل زائدات آلی به گاز مانند متان و دی اکسید کربن است که در غیاب اکسیژن صورت می پذیرد.

راه اندازی تصفیه خانه فاضلاب

یکی از فازهای اجرایی در پروژه های آب و فاضلاب نصب و راه اندازی این سیستم ها است این سیستم ها باید به گونه ای طراحی شوند که علاوه بر تامین استانداردهای فنی مربوطه، تعمیرات و نگهداری آتی را اسان نمایدو همچنین حداقل هزینه ها را در بر بگیرد. برای راه اندازی تصفیه خانه فاضلاب نیاز به یک تیم مشاوره مجرب خواهید داشت راه انداری تصفیه خانه و تمامی تجهیزات یک تصفیه خانه فاضلاب عملیاتی بسیار حساس و پیچده است باید این مورد را در نظر بگیرید که ممکن است تجهیزات و فرایند ها و واحدها متفاوت و منحصر به فردا باشد. عملیات نصب و راه اندازی کلیه سیستم های تصفیه فاضلاب توسط دپارتمان تخصصی در شرکت پارس آب که متشکل از کارشناسان زبده و مجرب است بر مبنای اصول اساسی انجام می شود زیرا در یک راه اندازی و نصب یک تصفیه خانه یا پکیج فاضلاب خواه بزرگ و یا کوچک، عملیات نصب و راه اندازی باید بر اساس اصول مهندسی انجام شود رعایت استانداردها اولویت اصلی شرکت پارس آب است.

فرایندهای تصفیه آب و فاضلاب دارای پیچدگی عایی است مه در مرحله نصب و راه اندازی کاملا مشهود است متخصصین دپارتمان نصب و راه اندازی شرکت پارس آب علاوه بر توانایی در نصب اصولی چنین فرایندهای را بر اساس مبانی مهدسی راه اندازی می نمایند. گفتنی است که در طراحی و ساخت تصفیه فاضلاب خانه فاضلاب صنعتی نیاز به دقت بالا دارد و لازم است که استاندارد های زیادری لحاظ گردد. در طراحی تصفیه خانه صنعتی لازم است که ,FOG,TOC, PH,BOD,COD مد نظر قرار گرفته شود تا بهترین تجهیزات و روش ها برای تصفیه انتخاب شوند.مواردی که در این مطلب به ان اشاره نمودیک تنها کلیاتی از طراحی وساخت و راه اندازیتصفیه خانه فاضلاب و صنعتی و بهداشتی می باشد و قطعا انجام ان به به صورت عملی دارای جزئیات بسیار زیادی خواهد بود.

راه اندازی تصفیه خانه فاضلاب

قیمت دستگاه تصفیه آب فاضلاب در رشت

یکی از پارامترهای اصلی در نصب و راه اندازی پکیج های تصفیه فاصلاب خانگی و صنعتی در زمینه قیمت پکیج تصفیه فاضلاب می باشد امروز با توجه به مشکلات اقتصادی کشور هر شخصی به منظور خرید کالا با بها و قیمت پایین می باشد. با توجه به شاخص های کمی و کیفی فاضلاب عمدتا قیمت دستگاه تصفیه فاضلاب در رشت متغیر بوده و قیمت های اعلامی به میزان فاضلاب، کیفیت ورودی فاضلاب به پکیج تصفیه فاضلاب، استاندارد خروجی پساب تصفیه شده، نوع سازه و نحوه چیدمان و طراحی پکیج تصفیه فاضلاب بستگی دارد. در شرایط کنونی با افزایش قیمت های مواد اولیه و تجهیزات از جمله پروفیل ها، پمپ ها، بلوئر، تجهیزات داخلی تابلو برق و …، پیچیدگی رقابت میان شرکت های فعال در حوزه تصفیه آب و تصفیه فاضلاب در خصوص قیمت پکیج تصفیه فاضلاب شده است. از جمله عوامل تعیین کننده قیمت پکیج تصفیه فاضلاب می توان به استاندارد مورد نظر پساب خروجی از پکیج، دبی فاضلاب ورودی پکیج، دفنی یا غیر دفنی بودن پکیج میزان آلودگی و نوع فاضلاب ورودی به سیستم، میزان فضای موجود برای نصب پکیج، جنس بدنه و کیفیت تجهیزات استفاده شده ساخت پکیج تصفیه فاضلاب و میزان رطوبت محل اشاره نمود. در پکیج تصفیه فاضلاب شرکت پارس آب تمامی ملزومات مصرفی از معتبر ترین و برند ترین مارک های موجود تهیه شده است و در اخر قیمت دستگاه تصفیه فاضلاب خانگی دقیقا به میزان تصفیه ای که خریدار یا کارفرما از سیستم تصفیه فاضلاب انتظار دارد بستگی خواهد داشت بعلاوه دبی پسابی که طی شبانه روز از مجتمع مسکونی، کمپ های کارگری مهندسی، رستوران ها و ... خارج می شود باید مورد توجه باشد.

پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی

پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی، نمونه ای فشرده و پیش ساخته واحدهای تصفیه فاضلاب در ابعاد کوچک می باشند پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی تمامی کارایی واحدهای تصفیه فاضلاب را دارا می باشد و تمامی مراحل تصفیه فاضلاب از جمله آشغالگیری تا گندزدایی در پکیج فاضلاب بهداشتی تعبیه شده است. بیمارستان ها، کارخانجات تولیدی، کشتارگاه ها و مراکز به دلیل محدودیت مالی و محدودیت فضا و زمین و نیروهای انسانی ترجیح میدهند با هزینه سرمایه گذاری بسیار کمتر، تاییدیه محیط زیست را برای دفع پساب خود با استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب کسب کنند. اساس اصلی پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی به روش لجن فعال حذف آلاینده های موجود در پساب از طریق مصرف ان توسط میکروارگانیسم برای کمک به رشد و تکثیر ان است. استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی دارای فواید بسیاری است از جمله راندمان بالا برای تصفیه انواع مختلف فاضلاب صنعتی و بهداشتی، تمامی مراحل تصفیه فاضلاب توسط پکیج نیز انجام می شود و نیازی به تصفیه های جانبی وجود ندارد، پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی فضای بسیار کمی را اشغال می کند و برای صنایعی که دارای فضای محدود هستند بسیار مناسب است، لجن به دست امده از پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی پایدار بوده و به خوبی آبگیری و خشک می گردد. پکیج های تولید شده در شرکت پارس آب با توجه به شرایط محل نصب دارای ویژگی های متعددی است به همین عل قیمت پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتس ثابت و مشخص نمی باشد و بر اساس طرفیت مخازن، قابلیت ها، جنس و متریال استفاده شده در بخش های مختلف و ... تعییم می وشد برای استعلام قیمت پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی می توانید با مشاوران شرکت پارس ب تماس حاصل نمایید.

تولید سیستم تصفیه فاضلاب در رشت

تخلیه انواع فاضلاب های خانگی، صنعتی و... به محیط زیست می تواند صدمات جدی و غیر قابل جبرانی را به محیط زیست وارد کرده و سبب به خطر افتادن حیان آبزیان و کاهش شدید در اکسیژن محلول موجود در آب های سطحی، ایجاد بوی نامطبوع و همچنین انتشار بیماری های واگیردار شود مطابق با قوانین محیط زیست تخلیه فاضلاب مستقیم و بدون انجام عملیات تصفیه به منابع سطحی آب ممنوع باشد. یکی از اهداف شرکت پارس آب طراحی سیستم های نوین تصفیه فاضلاب در رشت است.

تصفیه خانه‌ های این شرکت به دو دسته تصفیه خانه های صنعتی و تصفیه خانه بهداشتی (انسانی) تقسیم بندی می‌ شوند. تصفیه ‌‌خانه های صنعتی بسته به نوع و کیفیت فیزیکی و شیمیایی فاضلاب و پساب شامل واحدهای مختلفی می‌ باشد. این تصفیه خانه‌ ها برای حجم‌ های پایین به صورت فلزی و برای حجم‌ های بالا به صورت بتنی طراحی و ساخته می‌ شوند. برای حجم‌ های بسیار کم فاضلاب (کمتر از ۱۰ متر مکعب بر شبانه روز)، روش مرسوم تصفیه استفاده از سپتیک تانک می‌‌باشد. در سیستم سپتیک با ایجاد شرایط بی‌ هوازی عملیات هضم فاضلاب و کاهش بار آلودگی فاضلاب انجام می‌ گیرد. خروجی سیستم سپتیک می‌‌تواند با انجام تمهیدات خاصی برای مصارف فضای سبز استفاده گردد. مشکلات ناشی از راهبری سیستم سپتیک و تجمع حشرات و همچنین انتشار بوهای نامطبوع. عدم برآورده ساختن دسته‌ ای از استانداردهای زیست محیطی توسط این سیستم، استفاده از آن را در بسیاری از موارد توسط سازمان محیط زیست محدود کرده است.

تصفیه فاضلاب صنعتی

یکی از بزرگترین دغدغه های کشورهای در حال توسعه و توسعه یافته، مصرف بیش از حد آب در صنعت و ورود مواد آلی و آلاینده های خطرناک به ان می باشد. علاوه بر مصرف زیاد آب در کارخانه ها و پالایشگاه ها و وجود مشکلات خشکسالی در مناطق مختلف دنیا، فاضلاب تولید شده از این کارخانجات و ... تهدیدی برای محیط محسوب می شود به طوری که باکتری ها و میکروب های موجود در فاضلاب بیمارستان ها باعث شیوع بیماری های متعددی می شود و نفوذ ان به آب های زیر زمینی خطرات زیادی را در بر دارد به همین منظور طراحی پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی صورت گرفته است تا قبل از اینکه این مواد خطرناک وارد محیط شود آلاینده های خطرناک ان حذف شود. فاضلاب محیط های صنعتی و بیمارستای بعد از ورود به پکیج تصفیه فاضلاب شمیایی چند مرحله را طی می نماید. قمیت پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی نیز متغیر می باشد و برای محیط های مختلف نرخ های متفاوتی دارد از عواملی که بر قیمت پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی اثر گذار است می توان به ظرفیت و اندازه مخزن، جنس بدنه و اتصالات و سایر اجزای پکیج تصفیه فاضلاب اشاره نمود. کیفیت و کمیت فاضلاب‌های صنعتی در کارخانجات مختلف متفاوت است به همین دلیل روش های تصفیه آن نیز متفاوت است .از این رو شناسایی آلاینده‌ها و ناخالصی‌ها اهمیت بالایی دارد. ناخالصی‌های موجود در فاضلاب‌های صنعتی را می‌توان به دو گروه کلی آلاینده‌های آلی و آلاینده‌های غیرآلی طبقه‌بندی کرد. آلایندهای غیرآلی شامل انواع نمک‌های معدنی، مواد قلیایی، کلر، آمونیاک، اسیدهای معدنی و ... هستند و آلاینده‌های آلی شامل انواع قندها، چربی‌ها، روغن، پروتئین‌ها، هیدروکربن‌ها، اسیدهای آلی و ... می باشد. برخی از آلاینده‌های آلی نسبت به تجزیه مقاوم هستند و وجود آن‌ها برای زندگی آبزیان سمی و خطرناک است. تصفیه آب و فاضلاب مراحل پیچیده و مختلفی دارد و در این صنعت از دستگاه ها و تجهیزاتی استفاده می شود که هر یک ساختار متفاوت و پیچیده ای دارند.

  • مشاوره راه اندازی تصفیه فاضلاب : 09128787303