لوله اتصالات UPVC مخفف واژه Unplasticized Poly Vinyl Chloride می باشد. polyvinyl chloride که ترکیب شیمیایی PVC است و قرار گرفتن واژه unplasticized در کنار این ترکیب ، یو پی وی سی را PVC سخت شده تعریف می کند. چرا که پی و ی سی خود دارای ماهیت نرمی است و برای سخت شدن و تبدیل شدن به UPVC احتیاج به افزودنی های خاصی دارد.
شاید یکی از بهترین و کارآمدترین اختراعات قرن در زمینه صنعت لوله ، تولید لوله اتصالات upvc باشد. چرا که تقریباً برای انتقال هر نوع سیال ، به ویژه مایعات ، با هر نوع ترکیب شیمیایی که دمای حدود زیر 60 درجه داشته باشند ، می توان از این لوله اتصالات اسخری استفاده نمود.

مزایای لوله اتصالات UPVC:

همانطور که گفته شد ، لوله UPVC در اکثر خطوط حمل مایعات ، در سیستم های لوله کشی مختلف قابل استفاده می باشند. اما اگر بخواهیم دلیل این امر را بیان کنیم ، به مزایای پرشمار این لوله و اتصالات می رسیم که در ادامه برخی از آن ها را خواهیم شمرد.

رشد جلبک و تمیز کردن استخر

  • مقاومت شیمیایی بالا : لوله اتصالات یو پی وی سی در برابر مواد شیمیایی و اسیدی ، دارای مقاومت بسیار بالایی می باشند. به همین سبب می توان گفت بیشترین مورد کاربرد این لوله ها ، در حوزه تصفیه است. چرا که در فرآیند تصفیه از افزودنی هایی مانند کلر ، اسید و یا مواد شیمیایی دیگر در داخل آب استفاده می شود که دیگر لوله اتصالات موجود در بازار ، به ویژه لوله های فلزی ، در برابر این عناصر ، کاملاً آسیب پذیر می باشند.
  • تحمل فشار بالا : • لوله یو پی وی سی در درجات فشار مختلفی تولید شده و دارای تحمل فشار بالایی می باشند.
  • تنوع اندازه : لوله اتصالات یو پی وی سی بر خلاف بسیاری از دیگر لوله و اتصالات موجود در بازار ، در سایزهای بالا مانند 200 ، 250 ، 315 و 400 میلیمتر نیز تولید می شوند. از این حیث برای اجرای لوله کشی مجموعه های بزرگ مانند پارک های آبی نیز بسیار مناسب و کاربردی هستند.
  • : لوله اتصالات حمل و نقل و نصب آسان UPVC در عین مقاومت فیزیکی و شیمیایی بالایی که دارند ، دارای وزن پایینی می باشند. این امر ، آسان و کم هزینه بودن حمل و نقل این لوله ها را سبب می شود. نصب و اجرای این لوله اتصالات نیز در مقایسه با انواع دیگر ، بسیار ساده تر و سریع تر است.

اطلاعات تماس
آدرس دفتر رشت : فلکه فرزانه (ولیعصر) - 100متر بالاتر از هلال احمر (سمت چپ بلوار) - نبش کوچه شهید بهمن خانجانی - شرکت پارس آب
دفتر فروش تهران : شهرک غرب-بلوار دادمان-خ گلستان-ک گلستان یکم-پ ۴-ط-۴ ۰۲۱۸۸۰۷۱۴۲۰ - ۰۲۱۸۸۰۷۲۷۵۳
دفتر منطقه آزاد : منطقه آزاد انزلی، شهرک صنعتی شماره 2 شرکت راشکیان
سایت راش کیان www.rashkiyan.com

لوله UPVC پیمتاش:

لوله UPVC پیمتاش یکی از بهترین و پرفروش ترین انواع لوله های پلاستیکی در دنیای صنعت است. این لوله که به لوله استخری هم معروف است، به دلیل ویژگی ها و مزایای قابل توجهی که دارد، یکی از بهترین گزینه ها برای استفاده در سیستم لوله کشی استخرها و پارک های آبی است.

در ادامه، سعی داریم لوله UPVC پیمتاش را از نظر ظاهری مورد بررسی و ارزیابی قرار دهیم. لوله یو پی وی سی پیمتاش، از بهترین متریال روز دنیا تولید می شود.

همچنین لازم به ذکر است که ساختار این لوله و اتصالات، به گونه ای است که بر روی کیفیت سیالات، هیچگونه تاثیری نمی گذارند. به همین علت، این دسته از لوله و اتصالات، غیر سمی و بی خطر برای انسان محسوب می شوند و می توان با خیال آسوده در صنعت آبرسانی شهری از این محصولات استفاده کرد.

از دیگر ویژگی های حائز اهمیت در رابطه با لوله استخری پیمتاش، می توان به صاف و صیقلی بودن سطح داخلی آن اشاره کرد. این ویژگی منجر به جلوگیری از افت فشار جریان سیال بر اثر اصطکاک می شود. بنابراین از آنجایی که سیالات با فشار مناسب از داخل لوله ها عبور می کنند، در کاربردهای فاضلابی، شاهد ته نشین شدن لجن در لوله های فاضلاب نخواهیم بود.

مقایسه لوله UPVC پیمتاش و لوله های پلیمری

به طور کلی، برای تولید هر دو نوع لوله، از مواد پلاستیکی استفاده می شود. همان طور که می دانید، محصولات پلاستیکی با تغییرات دما (چه دماهای پایین تر از دمای نصب و چه دماهای بالاتر)، دچار انقباض و همچنین انبساط طولی می شوند.
در صورت انبساط و انقباض طولی لوله ها، خسارت های بسیاری به سیستم لوله کشی وارد می شود.

در واقع، تفاوت دو نوع لوله پلیمری و لوله یو پی وی سی پیمتاش، در این امر است! لوله UPVC پیمتاش در برابر تغییرات دما، مقاومت بهتری نسبت به لوله های پلیمری از خود نشان می دهد و خسارت ناشی از انبساط و انقباض در این نوع لوله، بسیار کمتر است. به همین علت، کاربرد لوله و اتصالات UPVC پیمتاش بسیار گسترده است.

لوله اتصالات UPVC

 

پلیمرتوس

پلیمر توس

پلیمرتوس

مطالعه بیشتر
پیمتاش

پیمتاش

پیمتاش

مطالعه بیشتر